Bezpieczeństwo dla Twojej witryny WordPress jest prawdopodobnie najwyższym priorytetem, ale możesz się zastanawiać, czy podejmujesz niezbędne kroki, aby utrzymać swoją witrynę online wolną od wszelkich zagrożeń. Twoja strona jest jak twój wirtualny dom i chcesz go chronić przed każdym, kto próbuje włamać się bez zaproszenia. Istnieją coraz bardziej wyrafinowane techniki przejmowania kontroli nad stroną internetową, dlatego tak ważne jest wdrożenie wszystkich środków bezpieczeństwa dla twojej witryny WordPress.

Na szczęście mamy wiele metod ochrony naszej strony WordPress, dzięki którym jest ona zabezpieczona przed hakerami lub innymi podatnościami, które mogą wpłynąć na stronę online. Oto kilka najbardziej podstawowych z nich.

Wynajmij bezpieczny hosting

Bezpieczeństwo WordPress to coś więcej niż tylko blokowanie strony internetowej, aby zapobiec niepożądanemu dostępowi. Musisz zacząć od początku, stosując zabezpieczenia od strony serwera WWW. Dlatego bardzo ważne jest, aby wybrać hosta, który daje nam wszystkim zaufanie do powierzenia naszego biznesu w ich rękach. Wysokiej jakości dostawca usług hostingowych jest podstawą bezpieczeństwa naszej strony internetowej.

Ochrona formularzu dostępu

Istnieje kilka sposobów na zwiększenie bezpieczeństwa dostępu do pulpitu WordPress i ważne jest, aby je zastosować, ponieważ jest on najbardziej atakowany w porównaniu do innych systemów zarządzania treścią. To zaskakujące, jak wielu użytkowników używa tego samego hasła do wszystkich swoich profili. Najgorsze jest to, że mają oni tendencję do używania dość prostych haseł, krótkich, bardzo przewidywalnych kombinacji, które ułatwiają pracę złośliwym użytkownikom lub skryptom. Ciekawą opcją jest skorzystanie z internetowych generatorów bezpiecznych haseł. Niezbędna jest również zmiana użytkownika „admin”, którego domyślnie przypisuje WordPress.

Używaj zaktualizowanych wersji

Aktualizowanie witryny WordPress to kolejny sposób na zwiększenie jej bezpieczeństwa. Musimy pamiętać, że deweloperzy WordPress stale pracują nad rozwiązaniem każdej małej luki w zabezpieczeniach i dlatego tak ważne jest, aby zawsze mieć najnowszą wersję, zarówno jeśli chodzi o wtyczki, jak i rdzeń WordPress.

Nie pobieraj niczego bez oryginalnej licencji

Aby utrzymać dobry poziom bezpieczeństwa dla swojej witryny WordPress, najlepiej nie korzystać z witryn do pobierania, które oferują darmowe szablony premium i bezpłatne wtyczki. Nic nie jest tak naprawdę za darmo, więc trzeba coś za to dostać. Może w niektórych przypadkach jest to gest altruizmu (mimo że jest to przestępstwo). Jednak w wielu innych przypadkach dochodzi do wprowadzenia złośliwego kodu, który zbiera ważne dane, takie jak hasła czy informacje o użytkownikach lub fragmentu kodu, które narażają naszą stronę na atak. Dlatego najrozsądniej jest unikać pirackich stron z plikami do pobrania, ponieważ oprócz ryzyka, nie będziemy mieli niezbędnych aktualizacji.