To pytanie nie ma konkretnej odpowiedzi. Wiele osób zastanawia się nie tylko nad tym, kiedy zmienić wygląd swojej strony internetowej, a nawet system za pomocą którego jest ona zbudowana.

Nowe czynniki SEO

Mogą one być przyczyną dążenia do posiadania najlepszej strony pod kątem SEO, ulepszeń prędkości, nowych specyfikacji, jeśli niektóre elementy stają się przestarzałe.

Minęło wiele lat, ale wyobraź sobie stronę we Flashu, niezależnie jak ładna by była, zmiana na inny system nawet kosztem pogorszenia wyglądu staje się niezbędna. Nowe technologie CSS, takie jak „flexbox i grid”, pozwalają nam ulepszyć projekt, z mniejszą ilością kodu i czystszym wyglądem.

Nowe urządzenia

Radykalna zmiana na responsywny design była rewolucją, obecnie ludzie nawet częściej przeglądają internet z komórki niż z komputera stacjonarnego. Coraz więcej jest urządzeń z nowymi rozdzielczościami i nie tylko, monitory stacjonarne również mają nowe rozdzielczości.

Aktualizowanie modułów, wtyczek lub php

Nie tylko jest to związane z frontem lub zewnętrzną stroną twojej witryny, szczególnie gdy korzystasz z systemu CMS musisz wziąć pod uwagę posiadanie aktualizacji systemu pod kątem luk w zabezpieczeniach, dzięki czemu unikniesz „włamania” na twoją stronę. Aktualizacja PHP zarówno pod kątem wydajności jak i bezpieczeństwa jest również niezbędna.

Nowa i lepsza zawartość

Publikacja aktualnych artykułów sprawi, że twoja strona nabierze nowego blasku jak nigdy dotąd, dobry kalendarz redakcyjny artykułów sprawi, że strumień odwiedzających twoją stronę będzie stale wzrastał.