Wszystkie usługi dostępne są w różnych przedziałach cenowych. Niezależnie więc od tego, ile ktoś chciałby za nie zapłacić, zawsze zdoła trafić na kogoś takiego, kto wykona dla niego pożądane działania za określoną ilość pieniędzy. Tak samo to wygląda w przypadku pozycjonowania. Tanie pozycjonowanie jest czymś ogólnodostępnym, co jednak nie świadczy wcale o tym, że zawsze warto z niego skorzystać. Najtańsze staje się ono w momencie, gdy właściciel strony internetowej postanawia samodzielnie ją promować. Czy ma to jednak sens? Rzadko kiedy, tak więc tej opcji najlepiej w ogóle nie brać pod uwagę. Dla każdego niska cena będzie też oznaczać coś zupełnie innego. Niektórzy za tanie pozycjonowanie uznają wyłącznie pozycjonowanie całkowicie darmowe, inni z kolei to, które będzie chociażby w minimalnym stopniu okazyjne.

Elementy strony internetowej wymagające ciągłych aktualizacji

Zawsze istnieją jednak dwie strony medalu. Z jednej strony niby warto skorzystać z usług taniego pozycjonowania, z drugiej jednak ten, kto płaci za coś mniej, najczęściej powinien oczekiwać nieco gorszych efektów. Każdy przecież wie doskonale o tym, że niska cena bardzo często łączy się ściśle z równie niską jakością. Nie jest to oczywiście reguła, ale tak to przeważnie bywa. Przesadna skłonność do oszczędzania, zwłaszcza w świecie biznesu, bywa gwoździem do trumny. Nie da się przecież zjeść ciastka i wciąż mieć tego ciastka. Nie da się zatem efektywnie pozycjonować strony internetowej i zarazem nie tracić żadnych pieniędzy.

Za pozycjonowanie stron internetowych wręcz warto więc zapłacić, czasem nawet trochę więcej niżeli miało się to w planach. Niska cena usługi wiąże się nie tylko z gorszymi efektami, ale czasem i poważnymi problemami. Strona internetowa, która jest niewłaściwie pozycjonowana, staje się narażona na otrzymanie blokady, czasem też może zostać ukarana niższą pozycją w wyszukiwarkach. Do takich sytuacji nie wolno dopuszczać. A by móc ich uniknąć, trzeba od samego początku prawidłowo pozycjonować stronę.