Bez wątpienia strona główna, czyli home page jest jedną z najważniejszych przestrzeni strony internetowej. Dlaczego tak jest? Po prostu badania pokazują, że wchodząc na stronę internetową użytkownik potrzebuje od trzech do pięciu sekund na podjęcie decyzji, czy chce na niej pozostać czy nie. Dlatego celem strony głównej jest możliwość przyciągnięcia uwagi odwiedzającego.

Jak ulepszyć stronę główną?

1. PROSTOTA

Należy unikać chęci wyjaśniania wszystkiego na tej samej stronie. Do tego mamy różne sekcje internetowe, gdzie można pokazać wszystkie szczegóły.

2. PROSTA NAWIGACJA

Nawigacja na dobrej stronie głównej powinna być prosta. Musimy unikać dodawania zbyt wielu linków. Wszystkie te produkty i usługi, które chcesz podkreślić mogą być zorganizowane w kilku kategoriach. Wierzcie lub nie, ale użytkownik lepiej to zrozumie i łatwiej będzie go skłonić do wykonania pożądanej akcji.

3. DYNAMICZNA TREŚĆ NA DOBREJ STRONIE GŁÓWNEJ

Możesz zmienić niektóre części zawartości swojej strony głównej z nowymi i zaktualizowanymi informacjami. Na przykład: aktualizacje najnowszych wiadomości, oferty specjalne i rabaty, itp. Jest to nie tylko dobre dla twoich stałych użytkowników, ale także dla Google. Google będzie indeksować nowe treści na twojej stronie i będzie wiedzieć, że twoja strona oferuje nowe treści.

4. KONTAKT I FORMULARZE

Jest to bardzo ważny punkt, umieszczony na górze strony lub w stopce. Użytkownicy powinni być w stanie łatwo znaleźć twoje dane kontaktowe. Powinna się tam znaleźć również możliwość wypełnienia formularza zapytania o informacje i / lub rezerwację.

5. WZMOCNIENIE MARKI

Wiele razy rzeczy wyjaśnione w tym artykule nie są brane pod uwagę. Dlatego ważne jest, aby mieć doświadczonego projektanta stron internetowych, który może pracować nad wszystkimi ogólni aspektami i szczegółami.

Projekt strony internetowej i dobra strona główna powinna być zgodna z marką twojej firmy lub przedsiębiorstwa. Zastosowana czcionka, kolorystyka i tonacja tekstów powinny być bezpośrednio związane z logo firmy i wartościami marki.